Soğuk Algınlığına Karşı Önleminizi Alın

Tarih: 14.10.2019

Soğuk Algınlığına Karşı Önleminizi Alın
 
Havaların soğumaya başlamasıyla beraber en çok rastlanılan rahatsızlıklar arasında soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar gelir. Birtakım bakterilerin vücuda girmesi sonucu oluşan nezlenin soğuklarla doğrudan bir ilgisinin bulunmadığı yönündeki bazı görüşlere rağmen
 

Bahar Alerjisi Olanlar için Beslenme Önerileri

Tarih: 24.06.2019

Bahar canlı bir mevsim olduğu için çok sevilen bir mevsim, ancak bahar alerjisi olanlar için tam bir kâbus. Kaşıntılar, kızarıklıklar, sürekli hapşırmalar,

Ses Kısıklığından Kurtulmanın Yolları

Tarih: 17.06.2019

Nezle, grip, farenjit gibi solunum yolu hastalıkları boğazın iltihaplanmasına ve ses kısılmasına yol açıyor.

Rokanın Yararları Nelerdir

Tarih: 14.06.2019

Balığın yanına çok yakıştırılan, sofraların lezzeti roka oldukça sağlıklı bir yeşil bitkidir. Roka öncelikle harika bir antioksidan ve kansere karşı koruyucu bir yeşilliktir.

Öğretmenlerin korkulu rüyası Farenjit!

Tarih: 07.06.2019

Okul zamanı mevsim geçişlerinde binlerce çocuk bir arada olduğundan grip, nezle gibi solunum yolu hastalıklarında ciddi artış yaşanıyor.

Dondurma Değil, Mikroplar Hasta Ediyor!

Tarih: 03.06.2019

Ebeveynler her zaman çocukların dondurma tüketimini kontrol eder ve hasta olacaklar diye dondurma yemelerini kısıtlarlar.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için bağırsak sağlığınızı koruyun!

Tarih: 31.05.2019

Beyinden sonraki en önemli organ bağırsaklar kabul ediliyor. Öyle ki bağırsaklar için ikinci beyin benzetmesi sıklıkla yapılıyor.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin, kansere karşı tedbir alın!

Tarih: 30.05.2019

Çağın en önemli ve korkutucu hastalıklarından biri olan kanser, ne yazık ki yaş fark etmeden birçok kişide sıklıkla görülüyor.

Geçmeyen Öksürük Bahar Nezlesinin Habercisi Olabilir!

Tarih: 29.05.2019

Kulak Burun Boğaz uzmanları, geçmeyen öksürüklere dikkat çekiyor. Geceleri yaşanılan öksürük, boğaz akıntısı; gündüzleri ise hapşırma, burun akıntısı gibi problemlerin yaşanması

Soğuk Besinler Boğaz Enfeksiyonuna Yol Açıyor!

Tarih: 27.05.2019

Kulak burun boğaz hastalıkları uzmanları, kışın sık yaşanılan gribal enfeksiyonlara dikkat çekerek aynı hastalıkların yazın da görüldüğünü belirtiyor

Sık Hapşırmak Alerjik Rinit Belirtisi Olabilir!

Tarih: 24.05.2019

Çok sık hapşırmak çoğu zaman nezle ve grip belirtisi kabul ediliyor. Ancak uzmanlar sık hapşırmaya dikkat çekerek uyarıyor;

Dişeti Kanaması Neden Oluşur?

Tarih: 29.04.2019

Sağlıklı bir gülüş için dişlerin sağlıklı ve temiz olması gerekiyor. Sağlıklı ağız ve diş sağlığında dişetleri de dişler kadar önem taşıyor. Dişetinde meydana gelen kızarıklık, morarma, kanama

Dişeti Sağlığı için C Vitamini Desteği Alın!

Tarih: 19.04.2019

C vitamini bağışıklık sistemini koruyan ve hastalıklara karşı mücadele etmemizi sağlayan en önemli vitaminlerden biri. Özellikle sonbahar kış aylarında, mevsim geçişlerinde bünyeyi

Çocuklar Neden Sık Sık Hastalanır?

Tarih: 15.04.2019

Çocukların bağışıklık sistemlerinin çok güçlü olmaması ya da bünyelerinin hava değişimlerine alışık olmaması nedeniyle çok sık hasta olması kabul edilebilir bir durum. Ancak uzmanlar çok

C Vitamini Sayesinde Polen Alerjisiyle Savaşın!

Tarih: 12.04.2019

İlkbahar kuş cıvıltıları, rengârenk çiçekler ve ışıltılı bir güneş ile geliyor ancak polene alerjisi olan kişiler için sıkıntı başlıyor. Zira çiçeklerdeki polenlerin havaya karışıp alerjiyi tetiklemesi

Boğaz Reflüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Tarih: 10.04.2019

Mide asidinin mideden yukarı, boğaza doğru ilerlemesi durumuna boğaz reflüsü deniliyor. Boğaz reflüsü ilk anda kendini belli etmeyebiliyor ancak boğazda yanma ve gıcıklık hissi

Ses Kısıklığını Yenmenin Yolları

Tarih: 13.03.2019

Boğaz iltihabı, grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları neticesinde ses kısıklığı çok sık yaşanıyor.

Okula Giden Çocukları Gripten Nasıl Koruyabiliriz?

Tarih: 11.03.2019

Kış mevsimi hastalık bakımından en çok çocuklar için tehdit oluşturuyor. Çocukların her gün okulda yüzlerce çocukla bir arada olması grip salgınına maruz kalmalarına neden oluyor.

Küçük Dil Şişmesinin Nedenleri Nelerdir? Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer?

Tarih: 08.03.2019

Küçük dil; dilin hemen üzerinde, ağzın arka bölümlerinde bulunan etli dokudur. Küçük dilin görevi beslenmede yiyecekleri boğaza göndermeye yardımcı olmaktır.

Kışın Dondurma Yemek Boğaz Ağrısına Neden Olur mu?

Tarih: 06.03.2019

Yaz mevsiminin en hafif ve leziz tatlısı dondurma, kış aylarında da yaygın olarak tüketiliyor. Dondurmayla ilgili olarak sık söylenen şey; kışın dondurma yenmez, boğaz şişer, hasta olunur.

Grip Hamilelikte Daha Ağır Geçiyor!

Tarih: 04.03.2019

Grip, nezleden daha ağır ve uzun süren bir solunum yolu hastalığı olarak, tek başına sağlıklı bireylerde tehlikeli bir hastalık olabiliyor.

Domuz Gribi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Tarih: 01.03.2019

Domuz gribi H1N1 virüsünün neden olduğu ciddi bir gribal hastalıktır. Amerika ve Meksika’dan başlayan hastalık kısa sürede tüm dünyaya yayılmış ve Türkiye’yi de etkisi altına almıştır.

Bal ve Tarçından Destek Alın!

Tarih: 26.02.2019

Çiçeklerin karışımından elde edilen bal ve her derde deva tarçını karıştırıp her gün bir kaşığı içmek, başta boğaz ağrısı olmak üzere birçok hastalığı önlemede ve iyileştirmede çok faydalıdır.
 

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Baharatlar

Tarih: 25.02.2019

Boğaz ağrısını her evde bulunan baharatlarla dindirmek mümkün olabilir. Yoğun antibiyotik tüketimini azaltmak için doğal tedavi sağlayan baharatlar kullanılarak çaylar hazırlanabilir, vitamin desteğiyle boğaz yumuşatılabilir.

Boğaz Ağrısına Hangi Besinler İyi Gelir?

Tarih: 22.02.2019

Nezle, grip, enfeksiyon, iltihap ve benzeri rahatsızlıklarda boğazda gıcıklık, kuru öksürük, balgam ve yutkunma zorluğuna bağlı ağrılar ortaya çıkar. Yoğun sigara tüketimi dahi boğaz ağrısına neden olabiliyor.

Doğru Emzirme için Tüyolar

Tarih: 04.02.2019

Anne sütü bir bebek için doğadaki en faydalı ve gerekli besin kaynağıdır. Anne adayları bebeklerini kucaklarına aldıkları ilk andan itibaren bunun önemini bilmeli ve kavramalıdır.

İnfluenza Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Tarih: 01.02.2019

Kış mevsimi gelip çattığında çevremizde gördüğümüz salgın hastalıklardan biri olan influenza aslında herksin bildiği grip oluyor. İnfluenza ya da halk içerisindeki adı ile grip; viral bir hastalık olup, kış geldiğinde en çok görülen hastalıklarından başında yer alıyor.

Çocuklarda Kışın En Çok Rastlanılan Hastalıklar Nelerdir?

Tarih: 30.01.2019

Soğuk havalar kendini gösterdiği andan itibaren risk grubunda olan kişiler öncelikli olarak bebekler ve çocuklardır. Bünyeleri henüz hassas olduğundan başkalarından çok çabuk hastalık kapıyor, soğuk havalardan çabucak etkileniyorlar.

C Vitamini Deposu Karalâhana

Tarih: 28.01.2019

Kış geldiği zaman hastalıklara karşı koruma sağlamak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen herkes C vitamini desteği olarak portakal, mandalina, limon, greyfurt gibi narenciye ürünlerine yönelir.

Boğaz Ağrısını Geçirmek İçin Öneriler!

Tarih: 25.01.2019

Soğuk algınlığı, grip, nezle, enfeksiyon, bademcik gibi kış mevsiminde çok görülen hastalıkların hemen hepsinde boğaz ağrısı kendisini gösteriyor.

Anne Sütü Bebek Ölümlerini Azaltıyor

Tarih: 23.01.2019

5 yaş altı çocuk ölümlerine dair yapılan araştırmalar ve istatistikler; çocukların yüzde 25’inde beslenme eksikliği, yüzde 15’inde ise bebek ölümleri olduğuna dikkati çekiyor.

Trakeit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Tarih: 21.01.2019

Trakeit soluk borusunda görülen enfeksiyondur. Trakea soluk borusu anlamındadır. Şiddetli öksürük, nefes alma zorluğu, boğazda şiddetli ağrı, kronik halsizlik temel belirtiler arasında yer alıyor.

Hamilelikte Grip Nasıl Tedavi Edilir?

Tarih: 14.01.2019

Bağışıklık sistemi kış aylarına girdiğimizde direncini kaybedebiliyor. Bu yüzden C vitamini alımı artırılıyor, vücudun savunma mekanizmasını güçlendiriliyor.

Faranjit Nasıl Geçer? Faranjite Ne İyi Gelir?

Tarih: 24.12.2018

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte farenjit rahatsızlıkları da yaşanmaya başladı. Farenjit, baharda çiçek polenlerinden, aşırı soğuk tüketimden, kışın ise sert havalardan ötürü ortaya çıkıyor. Farenjit en basit ve açık tanımıyla boğaz iltihabı anlamına geliyor.

Kış Aylarında Hangi Meyve ve Sebzeler Tüketilmelidir?

Tarih: 20.12.2018

Kış kapıya dayandı. Kış boyunca hangi meyve ve sebzeleri tüketmemiz gerektiğini biliyor musunuz? İşte faydalı kış besinleri;

Anne Sütünün En Önemli 5 Faydası

Tarih: 12.12.2018

Bir bebek için anne sütü dünya üzerindeki en faydalı ve doyurucu besin kaynağıdır. Anne sütünün içerisinde bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm mineraller, proteinler, vitaminler ve yağ asitleri bulunuyor.

D Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

Tarih: 07.12.2018

D vitamini yüzde 90 oranında güneşin etkisiyle sağladığımız bir vitamindir. Cilt güneş ile temas ettikçe vücut D vitamini üretir. Bu yüzden günde 15 ila 20 dakika kadar öğlen güneşi altında güneşlenmek gerekiyor.

Kendinizi Kışa Hazırlayın: İşte 6 Adımda Kış Ayına Hazırlık

Tarih: 07.12.2018

Hüzün ve romantizmin koktuğu sonbahar yerini kışa bırakırken, havalardaki sıcaklık aynı oranda düşüşe geçti. Soğuk havaların hayatımıza hızla girmesi ise hastalıkları beraberinde getirmeye başladı. Mevsimlerin ilk dönemlerinde ısı değişimlerinden ötürü mutlaka salgın hastalıklar ortaya çıkar.

Kolostrum Kas Dayanıklılığını Arttırıyor!

Tarih: 12.11.2018

Kolostrum, yani ağız sütü; annenin ilk ve en değerli sütüdür. Bu mucizevî süt bebek için şifa deposuyken, aslında gıda takviyesi formuyla yetişkinler ve bilhassa sporcular için de şifa kaynağı oluyor.

Sonbahar Hastalıklarına Dikkat!

Tarih: 31.10.2018

Sonbahar kapımızı çalmak üzere. Uzmanlar daha şimdiden ısı değişimlerinde ortaya çıkan hastalıklara karşı uyarılarda bulunuyor. Mevsim geçişi bünyenin en zayıf olduğu dönemdir.

B3 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Tarih: 30.10.2018

B3 vitamini, kişilerin enerji ihtiyacını doğrudan karşılayan önemli bir vitamindir. Suda eriyen, ısı ve ışığa karşı dayanıklılığını koruyan B3, her gün düzenli olarak alınmalıdır.

Dikkat Bu İşaretler D Vitamini Eksikliği Olabilir!

Tarih: 29.10.2018

D vitamini kemik, diş ve iskelet sistemi sağlığı için önemli olan ve her gün belirli dozda alınması gereken bir vitamin. Ana kaynağı büyük oranda güneştir.

Yumurta Sarısının D Vitamini İçerdiğini Biliyor muydunuz?

Tarih: 28.10.2018

Yumurta, sağlığımız için her zaman çok faydalı bir besin olmuştur. Öyle ki anne sütünden sonra en besleyici besin yumurta kabul ediliyor. Tüm besin öğelerini tek bir üründe bulmak her zaman mümkün değil.

Anne Sütü Cilde İyi Gelir mi?

Tarih: 27.10.2018

Bebekler için hayat kaynağı olan anne sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Anne sütündeki müthiş besin değeri, cilt üzerinde iyileştirici rol oynuyor.

Yeni Doğan Bebeğin İlk Aşısı Kolostrum

Tarih: 03.10.2018

Anne sütü bir bebek için hayati önem taşıyor. İlk 6 ay devamlı anne sütü, 2 yaşına kadar ise ek gıda ile birlikte anne sütü verilmesi, bebeğin belki de hayat boyu sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Skorbüt Hastalığı Nedir?

Tarih: 01.10.2018

Skorbüt hastalığı halk arasında C vitamini eksikliği olarak biliniyor. Geçmişte denizci hastalığı olarak bilinen skorbüt, günümüzde ise birçok kişide görülüyor.

Boğaz Pastili Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Tarih: 01.10.2018

Boğaz pastili, boğaz enfeksiyonlarında boğazdaki ağrıyı dindirmek, yutkunmayı daha kolay hale getirmek amacıyla özel olarak üretilmiş, çiğnenerek veya emilerek tüketilebilen tıbbi bir üründür.

Boğaz Tahrişine Ne İyi Gelir?

Tarih: 01.10.2018

Havaların soğuması ile birlikte ortaya çıkan enfeksiyon, yaşamı olumsuz etkiliyor. Boğazda yanma, yutkunma zorluğu, nefes darlığı, boğaz ağrısı ve öksürük boğaz tahrişinin belirtileri arasında yer alıyor.

Pastil Nedir? Ne İşe Yarar?

Tarih: 01.10.2018

Pastil; boğaz enfeksiyonlarını önlemek ve boğaz ağrılarını dindirmek, yutkunmayı kolaylaştırmak amacıyla genellikle emilerek tüketilen formlardır. Pastiller farklı içeriklere ve aromalara sahiptirler.

Boğaz Ağrısı Sıcağı Neden Sevmez?

Tarih: 01.10.2018

Kulak Burun Boğaz Uzmanları, solunum yolu rahatsızlıklarında özellikle de boğaz ağrılarında sıcak sıvıların iyileştirici olmadığını belirtiyor.

Pastil Nasıl Kullanılır?

Tarih: 01.10.2018

Pastil Nasıl Kullanılır?

Havalardaki ani ısı değişimlerinden kaynaklı olarak ortaya çıkmaya başlayan boğaz rahatsızlıkları gündelik yaşamı olumsuz etkiler. Ani ısı değişimlerine hazırlıksız yakalanan vücudun direncinin bir anda zayıflamasından kaynaklı ortaya çıkanolumsuzluklarıönlemekiçin pastil kullanılabilir. Bazı pastil ürünlerinde ilaç etken maddeleri bulunduğu için kullanmadan önce doktora danışılması gerekmektedir. Ancak piyasadaki bazı pastil ürünlerinde ilaç etken maddeleri yerine doğal etken maddeler kullanabilir.Yine de tercih edilecek pastilin içeriğine bakmak ve kullanım talimatlarına uygun şekilde tüketmek gerekir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini Şart!

Tarih: 27.09.2018

Kırışıklık, güneş lekesi, cilt yıpranmaları, sarkmalar, kuruluk, pul pul dökülmeler cildin yaşadığı en zorlu problemlerdir.

D Vitamini ile Romatizmadan Korunun!

Tarih: 27.09.2018

Kas ve kemik ağrıları yaşam kalitesini düşüren ve kişilerde sürekli rahatsızlık hissi veren önemli sorunlardır. Eklem ağrılarının, kas – kemik hassasiyetinin sebeplerine bakıldığında D vitamini eksikliği kendisini gösteriyor.

Saç Dökülmesinin Nedeni D Vitamini Eksikliği Olabilir

Tarih: 20.09.2018

Sağlıklı, ışıltılı, dayanıklı ve dökülmeyen canlı saçlar günümüz şartlarında her zaman mümkün değil. Özellikle de dökülme ve kepek en can alıcı sorunların başında yer alıyor.

B3 Eksikliği Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Tarih: 20.09.2018

Niyasin, nikotin asit olarak bilinen B3 vitamini, düzenli ve dengeli beslenmede eksikliği görülmeyen bir vitamindir.

Yaz Gribi Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Tarih: 13.09.2018

Yaz aylarında yaşanan solunum yolu rahatsızlıkları yani grip, en az kışın yaşanan kadar yaygın. Sebebi ise genel anlamda ani hava değişimleri, klimalar, tüketilen buzlu içecekler ve yüzmeye dayanıyor.

Yaz Aylarında Ortaya Çıkan Boğaz Enfeksiyonuna Dikkat!

Tarih: 07.09.2018

Kış mevsiminde çok sık karşılaşılan hatta salgın haline gelen boğaz enfeksiyonu, ne yazık ki kış bitince bitmiyor.

Yumurta Sarısının D Vitamini İçerdiğini Biliyor muydunuz?

Tarih: 07.09.2018

Yumurta, sağlığımız için her zaman çok faydalı bir besin olmuştur. Öyle ki anne sütünden sonra en besleyici besin yumurta kabul ediliyor. Tüm besin öğelerini tek bir üründe bulmak her zaman mümkün değil.

B3 Vitamini Nedir? Neden Gereklidir?

Tarih: 03.09.2018

B3 vitamini, “Niasin” olarak da bilinen, suda çözülebilen vitamindir. Isıya ve ışığa karşı inanılmaz bir dayanma gücü olan vitamin, özelliklerini koruma konusunda oldukça başarılıdır.

Her Mevsimde Vitamin İhtiyacı

Tarih: 01.09.2018

Sağlıklı bir vücut sistemi, ideal büyüme ve gelişme evresi için vitaminler, mineraller, proteinler ve karbonhidratlar önemlidir. Bu yüzden mevsim ayrımı yapmadan vitamin alımına dikkat etmek gerekiyor.

C Vitamini Bağışıklığı Güçlendiriyor

Tarih: 01.09.2018

Kış aylarının en popüler vitaminlerinden biri olan C vitamini; nezle, soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonu, grip, göz nezlesi gibi solunum yolları rahatsızlarında iyileştirici güce sahip olduğundan sıklıkla alınmaya çalışılır, bu yönde beslenilir.

Bilinçsiz Klima Kullanımı Enfeksiyona Neden Olabilir!

Tarih: 27.08.2018

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağından ve aşırı nemli havasından kurtulmak için başvurulan yöntem klimalar oluyor.

C Vitamini Eksikliği Terlemeye Neden Olabilir!

Tarih: 27.08.2018

Ellerde sürekli terleme, yüz bölgesinde ince ter tabakası, koltukaltının terden kokması gibi birçok ter problemi hayatı zorlaştırıyor. Soğuk havalarda dahi hissedilen bu terleme yazın daha şiddetli ve can sıkıcı hale geliyor.

Mide Rahatsızlıklarıyla Kolostrum ile Mücadele Edin!

Tarih: 20.08.2018

Kolostrum veya diğer adıyla ağız sütü, memeli canlıların doğum yaptıktan sonra ilk birkaç gün ile bir hafta arasında göğsünden gelen özel süttür. Bu süt sonraki dönemlerde gelen süte oranla çok daha faydalı, yavru için önemli bir süt kabul ediliyor.
 

Kolostrumun Bebeğe Yararları Nelerdir?

Tarih: 20.08.2018

Kolostrum yani ağız sütü, doğumdan sonra ilk gelen süttür. Yaklaşık bir hafta kadar gelen bu süt normal anne sütünden farklı ve daha değerlidir.

Alerji Sezonu Açıldı

Tarih: 13.08.2018

İlkbahar ve yaz mevsimi büyük bir coşku ile gelirken aslında hassas, alerjik bünyeli kişiler için alerji sezonunu da beraberinde getiriyor. Çiçeklerin açması polenlerin havada uçuşmasına neden oluyor.

Kolostrumun Sporcularda Kullanımı

Tarih: 13.08.2018

Kolostrum sadece doğum yapan kadınlarda değil tüm dişi canlılarda doğumdan sonra ilk bir hafta oluşan özel sütün adıdır. Standart süte göre daha koyu bir kıvama sahip olan süt, sarımtırak bir görüntüdedir. Kolostrum besleyici yönü oldukça zengin, bebeğin en değerli beslenmesidir.

Antikor Nedir?

Tarih: 07.08.2018

Antikor; vücutta ortaya çıkan zararlı bakteriler, mikroplar, yabancı maddeler neticesinde yine vücut tarafından üretilen yararlı bir maddedir.

C Vitamini Yağ Yakımını Destekliyor

Tarih: 07.08.2018

C vitamini her zaman nezle, soğuk algınlığı, grip gibi solunum yolu hastalıklarından korunmak, bağışıklık sistemini mevsim etkilerine karşı güçlendirmek için alınması gerektiğine inanılan önemli bir vitamindir.

Larenjit Nedir?

Tarih: 01.08.2018

Larenjit, gırtlak iltihabı olarak bilinen bir solunum yolu rahatsızlığıdır. Enfeksiyon nedeniyle oluşan rahatsızlık, ses kısıklığına veya ses kaybına yol açabiliyor. Ses kısıklığı, boğazda kuruluk şeklinde kendini belli eden larenjit, kişilerin sürekli boğazında gıcıklık hissetmesine neden olur.

C Vitamininin Çocuk Gelişimindeki Önemi

Tarih: 01.08.2018

Çocukların büyüme çağında alması gereken günlük C vitamini, henüz anne karnındayken başlıyor. Yeni doğmuş bir bebeğin alması gereken vitamin oranı 40 mg iken bu oran çocuk 18 yaşına gelene kadar yaklaşık olarak 75 mg seviyesine kadar yükseliyor.

Dikkat Dikkat: Boğaz Ağrısı Zatürreye Neden Olabilir!

Tarih: 20.07.2018

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte açılan hastalık mevsimi gribal enfeksiyonların yoğun yaşanmasına neden oluyor. Havaya karışan mikroplar solunum yolu ile tüm vücuda yayılarak bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

Grip ile Nezle Arasındaki Farklar

Tarih: 13.07.2018

Sıcaktan soğuğa, soğuktan ise sıcağa geçişlerde grip, nezle salgını çok yaşanıyor. Özellikle bünyesi hassas, bağışıklık sistemi zayıf, çocuk ve yaşlılarda yoğun bir gribal enfeksiyon salgını görülüyor.

Prematüre Bebekler İçin Ağız Sütünün Önemi

Tarih: 07.07.2018

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanları, doğum sonrasında annenin ilk sütü olan ağız sütünün (kolostrum) tüm bebeklerde ancak özellikle prematüre bebeklerde ne kadar önemli ve gerekli olduğu konusunda hem fikir.

Para Boğaz Ağrısına Sebep Olabiliyor!

Tarih: 01.07.2018

Boğaz ağrısı, öksürük, bademcik iltihabı ve benzeri solunum yolu rahatsızlıklarının yaşandığı kış aylarında uzmanlar boğaz ağrısını hafife alanları uyarıyor ve boğaz ağrısının zatürreye çevirebileceğini vurguluyor.

Limonun Faydaları

Tarih: 27.06.2018

Her mevsim bulunabilen limon, C vitamini özelliğiyle öne çıkıyor. Çorbaların, balıkların, salataların, ferah içeceklerin vazgeçilmezi olan limonun faydaları saymakla bitmiyor.

C Vitamini Neden Gereklidir?

Tarih: 20.06.2018

Limon, portakal, mandalina gibi narenciye ürünlerinde ve yeşilliklerde bulunan C vitamini; sağlıklı bir bireyin sağlıklılığının devamı için en azından günlük 80 mg alınmalıdır.

Boğaz Enfeksiyonları Kalp Hastalığını Tetikliyor

Tarih: 13.06.2018

Kalp romatizması şeklinde bilinen akut romatizmal ateş hastalığı, küçük yaşta karşılaşılan kalp rahatsızlıklarının temel sebeplerinden biri kabul ediliyor.

Sporcularda Kolostrum Kullanımı Neden Önemlidir?

Tarih: 07.06.2018

Dişi canlılarda, doğum yaptıktan sonraki birkaç gün veya haftalık süreçte salgılanan ilk süt olan kolostrum sadece bebekler veya yeni doğmuş yavrular için değil yetişkinler için de faydalıdır.

Çocukları Tehdit Eden Kış Hastalıkları

Tarih: 01.06.2018

Yüksek ateş, vücut kırıklığı, baş - boğaz ağrısı, burun akıntısı, öksürük gribin belirtileridir. Nezleye oranla daha şiddetli bir hastalıktır, tedavi edilmediği takdirde daha büyük rahatsızlıklara zemin hazırlayabilir.

Güneşin zararlı etkilerinden kaçınırken D vitamini almak mümkün…

Tarih: 30.05.2018


D vitaminin ana kaynağı bilindiği üzere güneştir. Öğlen güneşine maruz kalan kişiler vücudundaki D vitaminini harekete geçirir. Ancak güneşe karşı hassas bünyeye sahip olanlar, cilt ve deri problemi yaşayanlar güneş ışınlarından faydalanamıyor.

Çocuklarda Boğaz Enfeksiyonlarının Belirtileri

Tarih: 20.05.2018

Boğaz enfeksiyonu (iltihabı) çocuklarda sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Kış aylarında daha sık görülür. Virüsler ve bakteriler boğaz iltihabına zemin hazırlar. Peki, boğaz iltihabı nasıl anlaşılır? Belirtileri nelerdir?

İnek Kolostrumu Nedir?

Tarih: 13.05.2018

Memeli canlıların doğumdan hemen sonra birkaç gün veya hafta boyunca ürettikleri ilk süt kolostrum sütüdür. Kolostrum sütü bağırsak florasını oluşturan, hayat boyu bağışıklık sistemi kazandıran, yüksek oranda protein içeren çok güçlü bir salgıdır.

Boğaz Ağrısına Karşı Pastil Kullanımı

Tarih: 07.05.2018

Kaslarla çevrili boğaz, bir şeyler yiyip içerken kasılır ve besinlerin aşağı inmesine yardımcı olur. Boğazın iç kısmı mukoza dokusuyla kaplıdır. Boğazda oluşan ağrı, kaşınma ve benzeri hisler mukoza dokusundan doğar.

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp