Kolostrum Kas Dayanıklılığını Arttırıyor!

Tarih: 11.12.2018

Kolostrum, yani ağız sütü; annenin ilk ve en değerli sütüdür. Bu mucizevî süt bebek için şifa deposuyken, aslında gıda takviyesi formuyla yetişkinler ve bilhassa sporcular için de şifa kaynağı oluyor.

Sonbahar Hastalıklarına Dikkat!

Tarih: 10.31.2018

Sonbahar kapımızı çalmak üzere. Uzmanlar daha şimdiden ısı değişimlerinde ortaya çıkan hastalıklara karşı uyarılarda bulunuyor. Mevsim geçişi bünyenin en zayıf olduğu dönemdir.

B3 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Tarih: 10.30.2018

B3 vitamini, kişilerin enerji ihtiyacını doğrudan karşılayan önemli bir vitamindir. Suda eriyen, ısı ve ışığa karşı dayanıklılığını koruyan B3, her gün düzenli olarak alınmalıdır.

Dikkat Bu İşaretler D Vitamini Eksikliği Olabilir!

Tarih: 10.29.2018

D vitamini kemik, diş ve iskelet sistemi sağlığı için önemli olan ve her gün belirli dozda alınması gereken bir vitamin. Ana kaynağı büyük oranda güneştir.

Yumurta Sarısının D Vitamini İçerdiğini Biliyor muydunuz?

Tarih: 10.28.2018

Yumurta, sağlığımız için her zaman çok faydalı bir besin olmuştur. Öyle ki anne sütünden sonra en besleyici besin yumurta kabul ediliyor. Tüm besin öğelerini tek bir üründe bulmak her zaman mümkün değil.

Anne Sütü Cilde İyi Gelir mi?

Tarih: 10.27.2018

Bebekler için hayat kaynağı olan anne sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Anne sütündeki müthiş besin değeri, cilt üzerinde iyileştirici rol oynuyor.

Yeni Doğan Bebeğin İlk Aşısı Kolostrum

Tarih: 10.03.2018

Anne sütü bir bebek için hayati önem taşıyor. İlk 6 ay devamlı anne sütü, 2 yaşına kadar ise ek gıda ile birlikte anne sütü verilmesi, bebeğin belki de hayat boyu sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Skorbüt Hastalığı Nedir?

Tarih: 10.01.2018

Skorbüt hastalığı halk arasında C vitamini eksikliği olarak biliniyor. Geçmişte denizci hastalığı olarak bilinen skorbüt, günümüzde ise birçok kişide görülüyor.

D Vitamini ile Romatizmadan Korunun!

Tarih: 09.27.2018

Kas ve kemik ağrıları yaşam kalitesini düşüren ve kişilerde sürekli rahatsızlık hissi veren önemli sorunlardır. Eklem ağrılarının, kas – kemik hassasiyetinin sebeplerine bakıldığında D vitamini eksikliği kendisini gösteriyor.

Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini Şart!

Tarih: 09.27.2018

Kırışıklık, güneş lekesi, cilt yıpranmaları, sarkmalar, kuruluk, pul pul dökülmeler cildin yaşadığı en zorlu problemlerdir.

B3 Eksikliği Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Tarih: 09.20.2018

Niyasin, nikotin asit olarak bilinen B3 vitamini, düzenli ve dengeli beslenmede eksikliği görülmeyen bir vitamindir.

Saç Dökülmesinin Nedeni D Vitamini Eksikliği Olabilir

Tarih: 09.20.2018

Sağlıklı, ışıltılı, dayanıklı ve dökülmeyen canlı saçlar günümüz şartlarında her zaman mümkün değil. Özellikle de dökülme ve kepek en can alıcı sorunların başında yer alıyor.

Yaz Gribi Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Tarih: 09.13.2018

Yaz aylarında yaşanan solunum yolu rahatsızlıkları yani grip, en az kışın yaşanan kadar yaygın. Sebebi ise genel anlamda ani hava değişimleri, klimalar, tüketilen buzlu içecekler ve yüzmeye dayanıyor.

Yaz Aylarında Ortaya Çıkan Boğaz Enfeksiyonuna Dikkat!

Tarih: 09.07.2018

Kış mevsiminde çok sık karşılaşılan hatta salgın haline gelen boğaz enfeksiyonu, ne yazık ki kış bitince bitmiyor.

Yumurta Sarısının D Vitamini İçerdiğini Biliyor muydunuz?

Tarih: 09.07.2018

Yumurta, sağlığımız için her zaman çok faydalı bir besin olmuştur. Öyle ki anne sütünden sonra en besleyici besin yumurta kabul ediliyor. Tüm besin öğelerini tek bir üründe bulmak her zaman mümkün değil.

B3 Vitamini Nedir? Neden Gereklidir?

Tarih: 09.03.2018

B3 vitamini, “Niasin” olarak da bilinen, suda çözülebilen vitamindir. Isıya ve ışığa karşı inanılmaz bir dayanma gücü olan vitamin, özelliklerini koruma konusunda oldukça başarılıdır.

Her Mevsimde Vitamin İhtiyacı

Tarih: 09.01.2018

Sağlıklı bir vücut sistemi, ideal büyüme ve gelişme evresi için vitaminler, mineraller, proteinler ve karbonhidratlar önemlidir. Bu yüzden mevsim ayrımı yapmadan vitamin alımına dikkat etmek gerekiyor.

C Vitamini Bağışıklığı Güçlendiriyor

Tarih: 09.01.2018

Kış aylarının en popüler vitaminlerinden biri olan C vitamini; nezle, soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonu, grip, göz nezlesi gibi solunum yolları rahatsızlarında iyileştirici güce sahip olduğundan sıklıkla alınmaya çalışılır, bu yönde beslenilir.

Bilinçsiz Klima Kullanımı Enfeksiyona Neden Olabilir!

Tarih: 08.27.2018

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağından ve aşırı nemli havasından kurtulmak için başvurulan yöntem klimalar oluyor.

C Vitamini Eksikliği Terlemeye Neden Olabilir!

Tarih: 08.27.2018

Ellerde sürekli terleme, yüz bölgesinde ince ter tabakası, koltukaltının terden kokması gibi birçok ter problemi hayatı zorlaştırıyor. Soğuk havalarda dahi hissedilen bu terleme yazın daha şiddetli ve can sıkıcı hale geliyor.

Mide Rahatsızlıklarıyla Kolostrum ile Mücadele Edin!

Tarih: 08.20.2018

Kolostrum veya diğer adıyla ağız sütü, memeli canlıların doğum yaptıktan sonra ilk birkaç gün ile bir hafta arasında göğsünden gelen özel süttür. Bu süt sonraki dönemlerde gelen süte oranla çok daha faydalı, yavru için önemli bir süt kabul ediliyor.
 

Kolostrumun Bebeğe Yararları Nelerdir?

Tarih: 08.20.2018

Kolostrum yani ağız sütü, doğumdan sonra ilk gelen süttür. Yaklaşık bir hafta kadar gelen bu süt normal anne sütünden farklı ve daha değerlidir.

Alerji Sezonu Açıldı

Tarih: 08.13.2018

İlkbahar ve yaz mevsimi büyük bir coşku ile gelirken aslında hassas, alerjik bünyeli kişiler için alerji sezonunu da beraberinde getiriyor. Çiçeklerin açması polenlerin havada uçuşmasına neden oluyor.

Kolostrumun Sporcularda Kullanımı

Tarih: 08.13.2018

Kolostrum sadece doğum yapan kadınlarda değil tüm dişi canlılarda doğumdan sonra ilk bir hafta oluşan özel sütün adıdır. Standart süte göre daha koyu bir kıvama sahip olan süt, sarımtırak bir görüntüdedir. Kolostrum besleyici yönü oldukça zengin, bebeğin en değerli beslenmesidir.

Antikor Nedir?

Tarih: 08.07.2018

Antikor; vücutta ortaya çıkan zararlı bakteriler, mikroplar, yabancı maddeler neticesinde yine vücut tarafından üretilen yararlı bir maddedir.

C Vitamini Yağ Yakımını Destekliyor

Tarih: 08.07.2018

C vitamini her zaman nezle, soğuk algınlığı, grip gibi solunum yolu hastalıklarından korunmak, bağışıklık sistemini mevsim etkilerine karşı güçlendirmek için alınması gerektiğine inanılan önemli bir vitamindir.

Larenjit Nedir?

Tarih: 08.01.2018

Larenjit, gırtlak iltihabı olarak bilinen bir solunum yolu rahatsızlığıdır. Enfeksiyon nedeniyle oluşan rahatsızlık, ses kısıklığına veya ses kaybına yol açabiliyor. Ses kısıklığı, boğazda kuruluk şeklinde kendini belli eden larenjit, kişilerin sürekli boğazında gıcıklık hissetmesine neden olur.

C Vitamininin Çocuk Gelişimindeki Önemi

Tarih: 08.01.2018

Çocukların büyüme çağında alması gereken günlük C vitamini, henüz anne karnındayken başlıyor. Yeni doğmuş bir bebeğin alması gereken vitamin oranı 40 mg iken bu oran çocuk 18 yaşına gelene kadar yaklaşık olarak 75 mg seviyesine kadar yükseliyor.

Boğaz Ağrısı Sıcağı Neden Sevmez?

Tarih: 07.27.2018

Kulak Burun Boğaz Uzmanları, solunum yolu rahatsızlıklarında özellikle de boğaz ağrılarında sıcak sıvıların iyileştirici olmadığını belirtiyor.

Dikkat Dikkat: Boğaz Ağrısı Zatürreye Neden Olabilir!

Tarih: 07.20.2018

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte açılan hastalık mevsimi gribal enfeksiyonların yoğun yaşanmasına neden oluyor. Havaya karışan mikroplar solunum yolu ile tüm vücuda yayılarak bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

Grip ile Nezle Arasındaki Farklar

Tarih: 07.13.2018

Sıcaktan soğuğa, soğuktan ise sıcağa geçişlerde grip, nezle salgını çok yaşanıyor. Özellikle bünyesi hassas, bağışıklık sistemi zayıf, çocuk ve yaşlılarda yoğun bir gribal enfeksiyon salgını görülüyor.

Prematüre Bebekler İçin Ağız Sütünün Önemi

Tarih: 07.07.2018

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanları, doğum sonrasında annenin ilk sütü olan ağız sütünün (kolostrum) tüm bebeklerde ancak özellikle prematüre bebeklerde ne kadar önemli ve gerekli olduğu konusunda hem fikir.

Para Boğaz Ağrısına Sebep Olabiliyor!

Tarih: 07.01.2018

Boğaz ağrısı, öksürük, bademcik iltihabı ve benzeri solunum yolu rahatsızlıklarının yaşandığı kış aylarında uzmanlar boğaz ağrısını hafife alanları uyarıyor ve boğaz ağrısının zatürreye çevirebileceğini vurguluyor.

Limonun Faydaları

Tarih: 06.27.2018

Her mevsim bulunabilen limon, C vitamini özelliğiyle öne çıkıyor. Çorbaların, balıkların, salataların, ferah içeceklerin vazgeçilmezi olan limonun faydaları saymakla bitmiyor.

C Vitamini Neden Gereklidir?

Tarih: 06.20.2018

Limon, portakal, mandalina gibi narenciye ürünlerinde ve yeşilliklerde bulunan C vitamini; sağlıklı bir bireyin sağlıklılığının devamı için en azından günlük 80 mg alınmalıdır.

Boğaz Enfeksiyonları Kalp Hastalığını Tetikliyor

Tarih: 06.13.2018

Kalp romatizması şeklinde bilinen akut romatizmal ateş hastalığı, küçük yaşta karşılaşılan kalp rahatsızlıklarının temel sebeplerinden biri kabul ediliyor.

Sporcularda Kolostrum Kullanımı Neden Önemlidir?

Tarih: 06.07.2018

Dişi canlılarda, doğum yaptıktan sonraki birkaç gün veya haftalık süreçte salgılanan ilk süt olan kolostrum sadece bebekler veya yeni doğmuş yavrular için değil yetişkinler için de faydalıdır.

Çocukları Tehdit Eden Kış Hastalıkları

Tarih: 06.01.2018

Yüksek ateş, vücut kırıklığı, baş - boğaz ağrısı, burun akıntısı, öksürük gribin belirtileridir. Nezleye oranla daha şiddetli bir hastalıktır, tedavi edilmediği takdirde daha büyük rahatsızlıklara zemin hazırlayabilir.

Güneşin zararlı etkilerinden kaçınırken D vitamini almak mümkün…

Tarih: 05.30.2018


D vitaminin ana kaynağı bilindiği üzere güneştir. Öğlen güneşine maruz kalan kişiler vücudundaki D vitaminini harekete geçirir. Ancak güneşe karşı hassas bünyeye sahip olanlar, cilt ve deri problemi yaşayanlar güneş ışınlarından faydalanamıyor.

Pastil Nedir? Ne İşe Yarar?

Tarih: 05.27.2018

Pastil; boğaz enfeksiyonlarını önlemek ve boğaz ağrılarını dindirmek, yutkunmayı kolaylaştırmak amacıyla genellikle emilerek tüketilen formlardır. Pastiller farklı içeriklere ve aromalara sahiptirler.

Çocuklarda Boğaz Enfeksiyonlarının Belirtileri

Tarih: 05.20.2018

Boğaz enfeksiyonu (iltihabı) çocuklarda sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Kış aylarında daha sık görülür. Virüsler ve bakteriler boğaz iltihabına zemin hazırlar. Peki, boğaz iltihabı nasıl anlaşılır? Belirtileri nelerdir?

İnek Kolostrumu Nedir?

Tarih: 05.13.2018

Memeli canlıların doğumdan hemen sonra birkaç gün veya hafta boyunca ürettikleri ilk süt kolostrum sütüdür. Kolostrum sütü bağırsak florasını oluşturan, hayat boyu bağışıklık sistemi kazandıran, yüksek oranda protein içeren çok güçlü bir salgıdır.

Boğaz Ağrısına Karşı Pastil Kullanımı

Tarih: 05.07.2018

Kaslarla çevrili boğaz, bir şeyler yiyip içerken kasılır ve besinlerin aşağı inmesine yardımcı olur. Boğazın iç kısmı mukoza dokusuyla kaplıdır. Boğazda oluşan ağrı, kaşınma ve benzeri hisler mukoza dokusundan doğar.