Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için bağırsak sağlığınızı koruyun!

Tarih: 05.31.2019
 

Beyinden sonraki en önemli organ bağırsaklar kabul ediliyor. Öyle ki bağırsaklar için ikinci beyin benzetmesi sıklıkla yapılıyor. Bağırsak sistemine dair yaşanılan her problem yaşamı tümden etkiliyor. Bu nedenle bağırsak sağlığını olumlu yönde etkileyecek besinlere yönelmek önemlidir. Bağırsaklar bağışıklık sistemindeki en önemli organ. Bağırsakların sağlıklı olması bağışıklık sisteminin de güçlü olmasını sağlıyor.
Hasta olmamak için bağırsakları korumaya özen gösterilmelidir. Örneğin gaz yapacak şeyler tüketildikten sonra bağırsakları rahatlatmak gerekiyor. Bağırsaklarda biriken gaz ve şişkinlik kişiyi ciddi seviyede rahatsız ediyor. Doktorlar, bağırsaklarınıza göre beslenin önerisinde bulunuyor. Sindirim sistemindeki rahatlama uyku kalitesini, hafızayı, algıyı ve odaklanmayı artırıyor. Bağırsakları en etkili biçimde besinler ve takviyelerle korumak mümkün. Örneğin kolostrum desteği sindirim sistemi için adeta bir şifa deposu sayılıyor.
Bebeğin, doğduktan sonra ilk birkaç gün boyunca aldığı anne sütü olan kolostrumla bağırsağının sağlıklı gelişimi sağlanabiliyor. Kolostrum tüm memeli canlılar tarafından üretiliyor. İnek, keçi gibi sütünü tükettiğimiz hayvanlardan sağlanan kolostrum da küçük büyük demeden herkesin sağlıklı bağırsak fonksiyonları için destek sağlıyor. Sindirim sistemini yormadan aksine şifa desteği sunan kolostrum, çok değerli bileşenler içeriyor.
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp