Boğaz Tahrişine Ne İyi Gelir?

Tarih: 10.01.2018
 

Boğaz Tahrişine Ne İyi Gelir?

Etkin bir boğaz pastili kullanmak, boğaz ağrısının azaltılmasında ve tahrişin önlenmesinde en hızlı yöntemlerden birisidir. Boğazda ilk anda hissedilen yanma ve kuruluk sonrasında boğaz pastili kullanmaya başlamak, erken dönemde boğaz ağrısının ve tahrişin ilerlemesini önlüyor.


Havaların soğuması ile birlikte ortaya çıkan enfeksiyon, yaşamı olumsuz etkiliyor. Boğazda yanma, yutkunma zorluğu, nefes darlığı, boğaz ağrısı ve öksürük boğaz tahrişinin belirtileri arasında yer alıyor. Boğaz ağrısına karşı bir şeyler yapılmaması halinde konuşmada zorluk yaşanabiliyor. Üstelik kişiler böyle bir durumda konuştukça boğazı daha da ağrımaya başlar. Boğaz tahrişine karşı yapılabilecek şeyler şöyle;

Boğaz Pastili: Etkin bir boğaz pastili kullanmak, boğaz ağrısının azaltılmasında ve tahrişin önlenmesinde en hızlı yöntemlerden birisidir. Boğazda ilk anda hissedilen yanma ve kuruluk sonrasında boğaz pastili kullanmaya başlamak, erken dönemde boğaz ağrısının ve tahrişin ilerlemesini önlüyor. Pastillerin içerikleri birbirinden farklı olabiliyor ve dolayısıyla etkileri de farklılık gösteriyor. Bitki ekstresi, ilaç etken maddesi veya vitamin içerikli çeşit çeşit pastiller olabildiği gibi kolostrum (ağız sütü) içeren pastil de mevcuttur. Kolostrum, boğaz mukozasını koruyarak bakteri ve virüs kaynaklı boğaz enfeksiyonlarının önlenmesinde de etkili olabiliyor. Boğaz pastilleri, lezzetli tatlarıyla hem keyifle tüketiliyor hem de her ortamda kolay kullanım imkanı sağlıyor.

Zencefilli çay: Bir fincan sıcak suya bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil ve biraz bal ekleyip içmek boğaz ağrısını dindirir, boğazın yumuşamasını sağlar. Günde 2 fincan içmek yeterlidir. Zencefil ve bal bileşeni boğazdaki mikrobu öldürür.    

Tuzlu su: Boğaz ağrısına, tahribatlarına doğal yollarla çözüm üretmek için tuzlu su ile gargara yapmak yeterlidir. Boğazdaki iltihabın kurumasında ve boğazın dezenfekte edilmesinde tuzlu su gargarası hızlı sonuçlar veriyor.  
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp