C Vitamini Yağ Yakımını Destekliyor

Tarih: 08.07.2018
 

C vitamini her zaman nezle, soğuk algınlığı, grip gibi solunum yolu hastalıklarından korunmak, bağışıklık sistemini mevsim etkilerine karşı güçlendirmek için alınması gerektiğine inanılan önemli bir vitamindir. Ancak C vitamini sadece hastalıklara karşı korumuyor aynı zamanda vücuda zindelik kazandırıyor, kişilerin kilo verme sürecindeki en büyük yardımcısı haline geliyor. C vitamininin yağ yakımını hızlandırdığını, bölgesel kilo vermede etkili olduğunu biliyor muydunuz?
Uzmanlar, C vitamininin vücuttaki etkilerini araştırdığında C vitamininin, vücuttaki yağları yakarak enerjiye dönüştürdüğünü ve bu şekilde dışarıya attığını görmüştür. Günlük tempoya ayak uydurmak için ihtiyaç duyulan enerji, C vitamini alımı ile yağların enerjiye dönüştürülmesi suretiyle sağlanıyor.
Beslenme uzmanları ve fitness eğitmenleri, kilo verme sürecinde egzersiz performansını arttırmada C vitamininin etkili olduğunu belirtiyor. Egzersiz öncesi C vitamini alımlarında daha fazla yağ yakıldığı görülüyor. Kandaki C vitamini seviyesi düştükçe karın ve göbek çevresinde yağ birikimi oluşuyor. Her gün beslenme öğünlerine bölünmüş şekilde C vitamini almak yağların yakılmasını sağlıyor. Vitamini tek seferde değil öğünlere yayarak dengeli almak etkiyi arttırıyor.
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp