Çocuklar Neden Sık Sık Hastalanır?

Tarih: 04.15.2019
 

Çocukların bağışıklık sistemlerinin çok güçlü olmaması ya da bünyelerinin hava değişimlerine alışık olmaması nedeniyle çok sık hasta olması kabul edilebilir bir durum. Ancak uzmanlar çok sık hastalanan çocukların alerjik olabileceğini belirtiyor. Burun tıkanıklığı, burun kaşıntısı, geceleri ortaya çıkan öksürük, hırıltı, nefes almada zorluk, burun akıntısı gibi belirtiler çocuklarda çok sık yaşanıyorsa alerjik bir durum söz konusu olabilir.
Çocuk Sağlığı Hastalıkları uzmanları, çok sık hastalanan çocuklar için alerji testlerinin yapılmasını öneriyor. Alerjik bünyeye sahip çocuklar başka virüs ve mikroplara açık hale geliyor, savunma mekanizmaları zayıflıyor.  
Hastalıklara karşı dört mevsim güçlü bir savunma mekanizması oluşturmak gerekiyor. Çocuklar, gelişim çağında olduklarından mikroplara ve virüslere karşı çok açıklar. Üstelik başka çocuklarla olan temasları ve dışarıda geçirdikleri zamanın artması hastalıklara davetiye çıkarıyor. Mevsim değişimlerinden etkilenmemek, mikroplara karşı dirençli olmak için bağışıklık gelişimlerini destekleyecek takviyelerden faydalanmak çocukları korumaya yardımcı oluyor.   
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp