Kolostrum Kas Dayanıklılığını Arttırıyor!

Tarih: 11.12.2018
 

Kolostrum, yani ağız sütü; annenin ilk ve en değerli sütüdür. Bu mucizevî süt bebek için şifa deposuyken, aslında gıda takviyesi formuyla yetişkinler ve bilhassa sporcular için de şifa kaynağı oluyor. Zira kolostrumda bulunan protein, bağışıklık güçlendirici değerler kişilerin fiziksel yönünü destekliyor. Sportif faaliyetlerde yaşanan kas zedelenmesi, cilt deformasyonları, deri ezilmesi, kemik ağrısı gibi birçok problem kolostrum ile önlenebiliyor.
Bir sporcu için önemli olan zindeliğini korumak ve elbette kas – iskelet sistemini güçlü tutmaktır. İşte bu noktada kolostrum şahane bir kaynak! Kolostrumun sporcular üzerindeki etkisi dayanıklılık olarak karşımıza çıkıyor. Kaslardaki rahatsızlıklar kolostrum ile önlenirken, sporcuların ihtiyaç duyduğu enerji yine aynı sütle karşılanıyor.
Kolostrumda yer alan büyüme hormonu, hücrelerin gelişimini destekliyor. Sporcu kişi herhangi bir sakatlık yaşadığında kolostrum desteği alıyorsa eğer, daha kısa vadede sağlığına kavuşabiliyor. Sporcuların kolostrumdan tam fayda sağlayabilmesi için yaklaşık 8 hafta kadar kolostrum desteği alması gerektiği biliniyor. Henüz kolostrumun egzersizdeki önemi herkes tarafından bilinmese de profesyonel sporcuların, anne sütünün mucizelerini keşfetmiş olduğunu görmek mümkün.
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp