Limonun Faydaları

Tarih: 06.27.2018
 

Her mevsim bulunabilen limon, C vitamini özelliğiyle öne çıkıyor. Çorbaların, balıkların, salataların, ferah içeceklerin vazgeçilmezi olan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Limon içerisinde C, B6, A, E vitamini; folik asit, protein, çinko, potasyum, bakır, demir, kalsiyum ve daha birçok önemli bileşeni bünyesinde barındırıyor. Limon genel anlamda saçlara, cilde, böbrek taşı oluşumuna iyi geliyor, kanser hücreleriyle mücadele ediyor. İşte limonun öne çıkan faydaları;
C Vitamini kaynağıdır: Tam bir vitamin deposu olan limon, kişilerin alması gereken C vitamini ihtiyacını doğrudan karşılıyor. Limonlu su, limonata içmek veya yemeklerde kullanmak yeterlidir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir: Bağışıklık sistemi için C ve A vitamini elzem kabul ediliyor. Doğal yoldan, sağlıklı şekilde vitamin desteği almak için limon iyi bir seçenektir. Limonun içerdiği besin değeri güçlü bir bünye sağlar, kış hastalıklarına karşı korur.
Sindirimi kolaylaştırır: Limon tüketmek, suyunu içmek, saf suya limon ekleyip içmek hazımsızlığı ortadan kaldırır, sindirim sistemi organlarını çalıştırır; yağ yakımını ve kilo verme sürecini hızlandırır.
Solunum rahatsızlıklarına iyi gelir: Astım başta olmak üzere çeşitli solunum rahatsızlığı çekenler için limon doğal bir tedavi sağlar. Limonun solunum yollarını rahatlatma, temizleme ve boğaz ağrılarını alma özelliği bulunuyor.
Cilt sorunlarını yener: İçerdiği güçlü asitler ve vitaminler limonu cilde dost hale getiriyor. Akne, yanık, cilt lekeleri, sivilce gibi çeşitli problemler için limon suyu ile tonik yapmak etkili sonuçlar kazandırıyor.
 
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp