Okula Giden Çocukları Gripten Nasıl Koruyabiliriz?

Tarih: 03.11.2019
 

Kış mevsimi hastalık bakımından en çok çocuklar için tehdit oluşturuyor. Çocukların her gün okulda yüzlerce çocukla bir arada olması grip salgınına maruz kalmalarına neden oluyor. Çocukları gripten korumak, okuldaki hastalıklardan uzak tutmak için öneriler şöyle;
Bağışıklık desteği: Bağışıklık güçlendirici içeriğe sahip takviye edici gıdalar, en doğal ve sağlıklı koruyuculardır. Bu çeşit takviye edici gıdalar çeşitli formlarda olabilmektedir ve hatta günümüzde çocukların severek ve kolay tüketebilecekleri pastil formları dahi mevcuttur.  Bu çeşit destekler, çocukların arkadaşlarından hastalık kapmasını önlemeye, gribe yakalanmaları halinde ise hafif atlatmalarına da yardımcı oluyor.
Temizlik önlemi: Ailelerin çocuklarına hastalıktan korunmak için sıklıkla ellerini yıkamasını ve hapşırırken - öksürürken kollarıyla ağzını kapamasını öğretmelidir. Grip, çoğunlukla yakın temastan ve havaya karışan mikroplardan bulaşıyor.   
Vitamin desteği: Başta D vitamini olmak üzere çocuklardaki vitamin eksiklikleri belirlenmeli ve vitamin takviyesi yapılmalıdır. Çocukların bünyesi vitamin yönünden zayıf kaldığında bağışıklık sistemleri zayıflıyor ve hastalığa karşı savunmasız hale geliyorlar.
Temiz hava: Çocuklar sıklıkla temiz havadan yararlanmalıdır. Oksijen bünyeyi güçlendirir ve savunma mekanizmasının direncini artırır.
Dengeli beslenme: Öğün atlamamak, düzenli ve sağlıklı beslenmek kış mevsiminde çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.   
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp