Para Boğaz Ağrısına Sebep Olabiliyor!

Tarih: 07.01.2018
 

Boğaz ağrısı, öksürük, bademcik iltihabı ve benzeri solunum yolu rahatsızlıklarının yaşandığı kış aylarında uzmanlar boğaz ağrısını hafife alanları uyarıyor ve boğaz ağrısının zatürreye çevirebileceğini vurguluyor. Bu tip hastalıkların hepsi farklı kişilerden bulaşarak yayılıyor. Uzmanlar bu noktada para, cep telefonu gibi hava ve başka kişilerle çok fazla temasta bulunulan objelerin enfeksiyon bulaştırdığını dile getiriyor.
Gün içerisinde defalarca para ile temasta bulunuyoruz. Tedavülde olduğu sürece binlerce kişinin elinden geçen paraların ciddi bir salgın aracı olduğu kabul ediliyor. Toplu taşıma araçlarında dokunulan yerler, para değişimleri, cep telefonu gibi tüm nesneler aslında mikrop taşıyıcıdır. Virüsler nesnelere, nesnelerden ise havaya ve insanlara aktarılıyor.
Mikrop zincirini kırmak için alınacak en pratik önlem bol bol el yıkamaktır. Doktorlar kış aylarında, salgın dönemlerinde el temasından mümkün mertebe uzak kalınması gerektiğini öneriyor ve el yıkamanın mikropları uzaklaştırdığını belirtiyor. Öte yandan içten bir koruma sağlamak için ise kaliteli beslenme, C vitamini desteği, düzenli uyku ve bol sıvı tüketimini öneriyor, vücut direncini arttırmak için temiz havaya çıkılması gerektiğini vurguluyor.
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp