Rokanın Yararları Nelerdir

Tarih: 06.14.2019
 

Balığın yanına çok yakıştırılan, sofraların lezzeti roka oldukça sağlıklı bir yeşil bitkidir. Roka öncelikle harika bir antioksidan ve kansere karşı koruyucu bir yeşilliktir. İçerdiği güçlü bileşenler sebebiyle sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı kabul ediliyor. Her tarife yakışan rokanın diğer faydaları ise şöyle;
Bağışıklık sistemini güçlendirir
C vitamini deposu roka, bağışıklık sistemi için elbette çok zengin bir kaynak sayılıyor. Rokayı düzenli tüketmek pek çok hastalıktan korunmaya yardımcı oluyor.
Kemikleri korur, destekler
Roka kemik gelişimini destekliyor, kemik hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor. Küçükten büyüğe herkes için şifa dağıtıyor. Rokayı eser miktarda tüketmek birçok kemik rahatsızlığı önlenebilir.
Göz sağlığını korur
Pek bilinmiyor olsa da roka gözler için sağlıklı bir yeşillik. Roka tüketimiyle ileride meydana gelebilecek göz rahatsızlıklarından korunmak mümkündür.
Cildin yenilenmesini sağlar
Cilt lekeleri, kırışıklık gibi problemlerde roka doğal bir koruma sağlıyor. Rokayı tüketmek ve maskesini yapmak cilde iyi geliyor, cildin kendini onarmasına yardımcı oluyor.
Saçı besler, korur
Roka güçlü bir demir kaynağı olarak saç sağlığında ciddi rol oynuyor. Saçların parlak, güçlü bir yapıya kavuşmasında rokanın etkisi var. Roka saç dökülmesinde ise ayrıca güçlü etkilere sahip.
 
 
 


Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp